x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Menopo
Sırala:

Menopo

Menopo, özel olarak saçilmiş emsalsiz bitkisel aktiflerle tüm saç tipleri için formüle edilmiş naturel bir şampuandır. Dünya Sağlık Örgütü / World Health Organization (WHO) ile ABD'de bulunan dünyaca ünlü Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi / Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve Hair Foundation / Saç Vakfı ve Mayo Clinic tarafindan yapılmış olan ve uzun yıllar süren araştırmalar neticesinde menopozun saç büyümesinin yavaşlamasına, saç dökülmelerine neden olduğu tıbben ve bilimelerini büyük oranda artırır.

Menopoz döneminde östrojen hormonunun üretiminin azalmasıyla vücuttaki östrojen seviyesinin düşmesi sonucu androjenlerin daha baskın hale geldiğini belirten uzmanlar, bu dönemde en sık görülen sorunlardan birinin de saç dökülmesi olduğunu belirtiyorlar. GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda kişisel ihtiyaçlara yönelik şampuanlar üreten LTS Teknoloji Grup'un Başkanı Talat Sam, menopoz dönemindeki çok sayıda kadının saç dökülme şikayetinden yola çıkarak yürüttükleri titiz çalışmalar sonucu Menopo +46 şampuanı geliştirmişlerdir.

Menopo Özellikleri

Tiroit bezlerinin çalışmaması saç dökülmesini etkileyen unsurlardan biri. Bunun yanı sıra hormon seviyelerindeki değişiklikler de saçlardaki dökülmeyi artırıyor. GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda,menopoz nedeniyle dökülen saçlar için özel bir formül geliştirildi. Menopo +46 adı verilen şampuan, saç derisi ve saç foliküllerinin gerekli olan oksijen almasını sağlayarak, besin eksikliklerinin giderilmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca anti iritasyon özelliği sayesinde saç derisindeki olası kaşıntı, pullanma ve kuruluğu da yüzde 100 oranında engelliyor. Tüm bu özelliklerin dışında, deriye nem kazandırıyor ve anti-flamatuar özelliğiyle saç derisini yatıştırıyor. Menopo şampuanın içeriğinde bulunan bitkisel ekstratlar sayesinde saç dökülmelerini durdurmaya yardımcı olduğunu ve saç foliküllerini uyararak güçlendiriyor.

Menopo'nun içermiş olduğu aktiflerle saç köklerinin rejenerasyonunu hızlandırmasının yanı sıra saç derisindeki trans epidermal su kaybını azaltarak saçlara canlılık kazandırdıriyor.

Hangi Durumlarda Menopo Ürünleri Kullanılması Tavsiye edilir?

İinsan yaşlandıkça sindirim sistemi yavaşlar ve menopozdan önce hem ostöjen hem de testesron üreten kadın vücudunda, menopoz ile birlikte ostrojen hormonu düzeyinin düşmesi, testesteron hormonunun ise yükselmesi nedeniyle 'erkek tipi' saç dükülmeleri görülmeye başlar. Diğer bir deyişlemenopoz döneminde hormon dengesi testesteron hormonu lehine bozulmaktadır.

Yeni östrogen düzeyi sıfıra yakın hale gelmiş, buna karşılık vücutda düşük oranda zaten mevcut olan testesteron hormon düzeyi rolatik olarak yükselmiştir. Bu durum ise özellikle genetik olarak yatkınlığı olan hanımlar başta olmak üzere saç dökülmelerini başlatan yeterli bir sebep olmaktadır.

Menopo; içeriğinde bulunana ve organik bezelyeden kazanılan bir aktif sayesinde saç kurutma makinasını ve diğer dış etkenlerin vermiş olduğu zararlara karşı saçlarınızı korur.

Kullanıcı Yorumları

Menopo kullananlar, içeriğinde bulunana ve organik bezelyeden kazanılan bir aktif sayesinde saç kurutma makinasını ve diğer dış etkenlerin vermiş olduğu zararlara karşı saçları korudupuna, Celyamin sayesinde ise yıpranmış saçlardaki saç keratinini onararak saçların nemini koruduğunu belirtmişlerdir.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.