sadsad x
asdasd
Görünüm: 3 4
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Menopo

Menopoz döneminde östrojen hormonunun üretiminin azalmasıyla vücuttaki östrojen seviyesinin düşmesi sonucu androjenlerin daha baskın hale geldiğini belirten uzmanlar, bu dönemde en sık görülen sorunlardan birinin de saç dökülmesi olduğunu belirtiyorlar. GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda kişisel ihtiyaçlara yönelik şampuanlar üreten LTS Teknoloji Grup'un Başkanı Talat Sam, menopoz dönemindeki çok sayıda kadının saç dökülme şikayetinden yola çıkarak yürüttükleri titiz çalışmalar sonucu Menopo +46 şampuanı geliştirmişlerdir. Tiroit bezlerinin çalışmaması saç dökülmesini etkileyen unsurlardan biri. Bunun yanı sıra hormon seviyelerindeki değişiklikler de saçlardaki dökülmeyi artırıyor. GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda,menopoz nedeniyle dökülen saçlar için özel bir formül geliştirildi. Menopo +46 adı verilen şampuan, saç derisi ve saç foliküllerinin gerekli olan oksijen almasını sağlayarak, besin eksikliklerinin giderilmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca anti iritasyon özelliği sayesinde saç derisindeki olası kaşıntı, pullanma ve kuruluğu da engellemeye destek veriyor. Tüm bu özelliklerin dışında, deriye nem kazandırıyor ve anti-flamatuar özelliğiyle saç derisini yatıştırıyor. Menopo şampuanın içeriğinde bulunan bitkisel ekstratlar sayesinde saç dökülmelerini durdurmaya yardımcı olduğunu ve saç foliküllerini uyararak güçlendiriyor.  Menopo'nun içermiş olduğu aktiflerle saç köklerinin rejenerasyonunu hızlandırmasının yanı sıra saç derisindeki trans epidermal su kaybını azaltarak saçlara canlılık kazandırdıriyor. İnsan yaşlandıkça sindirim sistemi yavaşlar ve menopozdan önce hem ostöjen hem de testesron üreten kadın vücudunda, menopoz ile birlikte ostrojen hormonu düzeyinin düşmesi, testesteron hormonunun ise yükselmesi nedeniyle 'erkek tipi' saç dükülmeleri görülmeye başlar. Diğer bir deyişle menopoz döneminde hormon dengesi testesteron hormonu lehine bozulmaktadır. Yeni östrogen düzeyi sıfıra yakın hale gelmiş, buna karşılık vücutda düşük oranda zaten mevcut olan testesteron hormon düzeyi rolatik olarak yükselmiştir. Bu durum ise özellikle genetik olarak yatkınlığı olan hanımlar başta olmak üzere saç dökülmelerini başlatan yeterli bir sebep olmaktadır.

Menopo; içeriğinde bulunana ve organik bezelyeden kazanılan bir aktif sayesinde saç kurutma makinasını ve diğer dış etkenlerin vermiş olduğu zararlara karşı saçlarınızı korur.

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.