x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Ganoturk
Sırala:

GanoTürk

GanoTürk markası ya da ilk adıyla Yücealkas Tarım Reklamcılık Medikal Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. 2006 yılında Mersin’de kurulmuştur. Mersin’de 2 yıl faaliyet göstermesinin ardından 2008 yılında artık daha büyük işler ve yatırımlara adım atmak amacıyla Adana’ya taşınmıştır.

"Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı" sloganıyla yola çıkan firma tarım, medikal, reklam ve medya tanıtımı işleri yapmaktadır. 2006 yılında Türkiye’de ilk kez GanodermaIudicum mantarını üretmeye başlamıştır. Büyük bir titizlikle, üstün biyolojik verimle üretilen bu mantarın üretimi çalışmalarına, Türkiye’nin geneline hitap etmesi amacıyla ayrıca yurt dışından temin edilmesinde yaşanan sıkıntıları en aza indirme hedefiyle ekstra özen gösterilmiştir. Türkiye'de Ganodermalucidum , KırmızıReishi yada Ölümsüzlük mantarı adı bilinen mantar türünün üretilmesi ilk olarak Çukurova Üniversitesi - Fen/Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü - Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer ÇOLAK tarafından 2 yıllık çalışmalar sonucunda gerçekleştirilmiştir.

GanodermaIudicum (Latince) yani RedReishi mantarı diğer bir adıyla da "Ölümsüzlük Mantarı”, yaklaşık 2000 yıldır Çin ve Japonya’da sağlıklı ve uzun yaşam için kullanılan, özellikle karaciğer bozukları, kanser, bronşit, erken yaşlanma, hipertansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde oldukça etkili olan bitkisel bir destektir. Ganoderma mantarı aynı zamanda anti tümör, anti alerjik, anti viral (virüs önleyici), anti bakteriyal, anti oksidan özellikler taşıyan bir bitkidir. Yenilebilen bir mantar değildir, tadı acıdır ve tahta gibi serttir,GanodermaLucidum mantarının %75’i su iken mantarların çoğunluğu %90 civarında sudur. Kuru ya da ıslak halde yenilmez. Bu yüzden bu mantardan bir mantar özü elde edilmelidir. Bu yoğun olarak toz haline getirilip çay şeklinde kullanılır. GanodermaLucidumGıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan "Bitki Pozitif Listesinde Pozitif Değerli olarak 539.sırada yer almaktadır.

Reishi mantarı, özellikle kanser tedavisinde çok etkili bitkisel bir destektir. Kanser de diğer enfeksiyonlar gibi vücuda girer, vücudun bağışıklık sistemini çökertmeye çalışır. Reishi mantarı vücutta iltihap azaltıcı, bağışıklık sistemi özellik göstererek kansere karşı savaş açar. Yapılan çalışmalarda mantarın kanser hücrelerine karşı toksik olduğu, kanser tedavilerine destek olduğu aynı zamanda kemoterapinin yan etkilerini azalttığı kanıtlanmıştır.

Yücealkas Tarım Reklamcılık Medikal Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Ganoderma Iudium mantarını 2008 yılında itibaren GANOTURK adıyla kullanıma sunmuştur. Markanın büyük hedeflerinden biri GanodermaIudicum mantarının üretim teknolojisinin geliştirmek, ürün üretimini en fazlaya çıkararak uygun fiyatlarda tüketici ile buluşturmaktır.

Yücealkas Tarım Reklamcılık Medikal Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Ganoderma mantarı üretiminin yanı sıra Çukurova Bölgesi başta olmak üzere, petrol, kimyasal atık gibi sebeplerle oluşan çevre kirliliği gibi sorunları tespit etmek, bu konularda çözümler üretmek, çözümleri projelendirmek ve bu konuda halkı bilinçlendirmek gibi çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda 2013 yılından beri Adana ve Mersin’de, tatlandırıcı üretiminde kullanılan ve şeker bitkisi olarak bilinen Stevia bitkisinin üretimini yapmaya başlamıştır.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.