x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Fortel
Sırala:

Fortel Testleri

Hamile kalındığı şüphesinde olunduğunda ilk olarak akıldan geçen bir erken gebelik testi uygulamak olur. Bu testi doğru zamanda ve doğru şekilde yapmak son derece önemlidir. Peki bu test nasıl yapılmalıdır? Bilindiği gibi hamileleğin belirli belirtileri vardır. En bilindik belirtisi de adetin gecikmesi olarak bilinir. Hamilelik sonrası 4 günü geçmiş döllenen yumurta HCG isimli bir hormon salgılanır. Bu hormona insan koryon gonadotropini adı da verilmektedir. Hamilelik sonrasında salgılanan HCG hormonu anne adayının vücuduna yayılır. Öncesinde kanda bulunan HCG sonrasında idrara geçer. Bu sebepten gebelik testleri kanda yapılabileceği gibi idrardan da yapılabilir.

İdrar testlerinin yapılması daha kolay ve pratik olduğundan kan testi yapılmadan önce tercih edilmektedir. Gebelik testlerinin uygulandığı zamanda son derece önemlidir. Bilinmesi gereken testlerin güvenilir olduğu zamanlar sabah saatleridir. İdrar verilerek yapılan gebelik testlerinin temel prensibi HCG hormonu ile HCG antikoru arasında oluşan reaksiyonun tespit edilmesi esasına dayanmaktadır. Testin ilk aşamasından sonra gebelik olup olmadığının belirlenmesi için ikinci bir reaksiyona ihtiyaç duyulur. Testte meydana gelecek olan renk değişimi gebelik testinin sonucunu ortaya çıkarır.

Testi uygularken; sabah saatlerinde ilk idrarlarını temiz bir kaba yapmalı ve gebelik idrarlarını temas ettirmeli. Sonrasında testte ortaya çıkan renk değişimi ile sonuç ortaya çıkmaktadır. Genel olarak tek çizgi negatifi (hamile değil), çift çizgi ise pozitifi (hamile) simgelemektedir. İstisna olarak unutulmaması gereken bir nokta da vardır. Gebeliğin ilk günlerinde bazı testler yanlış sonuç verebilmektedir. Bu durumda belirtiler devam ettiği sürece uzmana başvurmakta faydalı olacaktır.

Bu noktada tavsiye edilebilecek Fortel Erken Gebelik Testi ile hamile olup olmadığınızı test edebilirsiniz. Hamile olunup olunmadığını Fortel Erken Gebelik Testi ile öğrenmeniz oldukça kolay. Hamileliğinizi erkenden tespit edebileceğiniz bu test ile %99,9 oranında doğru sonuç alınmaktadır. Adet gününe yaklaşık olarak 1 hafta kala kullanımı ile kesin sonuç alınabilir. Fortel Erken Gebelik Testi kullanımı ile ilgili olarak, ilişki sonrası değişen hormonların değişimi 3 gün sonrasında fark edilebilir duruma gelecektir. Fortel Erken Gebelik Testi yüksek hassasiyeti ile bu durumu tespit edebilir.

Gebelik testinin ne zaman yapıldığına bakacak olursak; gebelik testler, adet gecikmesinden 1 hafta sonra yapılması sonucunda kesin sonuçlar verir. Adet gecikmesinden 7 gün sonra evde yapılacak gebelik testleri usulüne uygun olarak yapılırsa %90 ve üzeri doğru sonuçlar verecektir. Gebelik testleri evde, hastanede, klinik ve doktor nezaretinde yapılır. Daha önce de belirttiğimiz gibi Fortel Erken Gebelik Testi evde erken sonuç alabilmek için yapılacak olan testtir. Hamileliğin erken tespiti için kullanılması önerilen bu test ile erken ve kesin sonuca ulaşmak oldukça kolay olacaktır.

Hamile kalma olasılığını artırmak içinde Fortel Hassas Ovulasyon Testi uygulanabilir. İdrarla gerçekleştirilen Ovulasyon Testi; LH hormonunun idrardaki miktarını ölçer. İdrarda LH hormonu, yumurtlama gününe yakın zamanlarda artış göstermektedir. Ovulasyon testi yapılarak LH artışı yakalanır ve bu artışa göre gebe kalma şansının oranı ölçümlenir. Adet döneminden 12 gün kadar sonra ovulasyon testinin uygulanması önerilmektedir. Fortel ürünleri ile hamile kalma şansınızı artırabilir ve erkenden teşhis edebilme imkanı yakalarsınız.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.