x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Cumlaude Lab SPF50+ Sunla... Cosmed Çocuklar İçin Yüks... Kiss My Face Babys First ... Trukid Trubaby Water&Play... Trukid Trubaby Everyday P... Trukid Sport Spf30 Sunscr... TTO OrganiTTO Thermal Kid... Coola Bare Republic Spf50... Coola Baby Spf50 Mineral ... Garnier Resisto Spf50 Çoc...
Sırala:
1 2 3 4 5
Sırala:
1 2 3 4 5
Çocuk güneş ürünleri; cildin doğal dengesini koruyarak, kuvvetli güneş ışığıyla mücadele eden güneş ürünleridir.Çocuk güneş ürünleri; doğal maddeler içerir ve etkili bir koruma sağlar.Çocuklarımız bizim için önemlidir. Onların sağlığı her şeyden önce gelir. Çocuk güneş ürünleri de; çocukların, yetişkinlere oranla güneşe olan ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, onların kemik gelişimi için, güneşten bol bol yararlanmalarını gözeterek, zararlı ışınları engeller ve istenen aktiviteleri yaşatmaya çalışır. Çocuk güneş ürünleri, yüksek faktörlü koruyucu kremler, hassas ciltler için geliştirilen losyonlar ve yağlardan oluşmaktadır. Birbirinden farklı ve kaliteli markaların bulunduğu çocuk güneş ürünlerine, ilgili kategori seçenekleri arasından ulaşabilirsiniz.
 
 
Çocuk güneş ürünlerinin kullanılmaması sonucunda ortaya çıkacak sonuçlar nelerdir?
 
Özellikle yaz aylarında, çocukların güneş altında oynamaları arttıkça, endişeler de artıyor. Çocuk güneş ürünlerini kullanmayan aile, belki de çocuğunun ileri ki yaşlarında kansere yakalanma riskini ikiye katlıyor. Özellikle melanom gibi cilt kanserinin oluşumunu engellemek için çocukları zararlı güneş ışınlarından korumak gerekmektedir. Aynı zamanda yaşları gibi beden dirençleri de düşük olan 9-12 yaş grubunun hareketleri hızlıdır, kontrol etmek oldukça zordur. Ve güneşin altında almış oldukları yanık olasılığı hep bu sebeplerle artmaktadır.
 
Çocuk güneş ürünlerinin özellikleri nelerdir?Bazı değişmeyen ve özellikle bilinmesi gereken kalıpsal bilgiler vardır çocuk güneş ürünleri ve en çok kremleri hakkında;
 
Ana özellikler şunlardır:SPF / Koruma Faktörü: Bu özellik genelde ilk göze çarpandır ve 2’den 50 hatta daha yüksek rakamlara bile çıkabilir. 20-30 faktör genelde çocuklarda yeterli görünmektedir. 30 ile 50 faktör arasında yaklaşık yüzde 3’lük koruyuculuk farkı vardır.UVA ve UVB’den korunma: Özellikle UVB ancak her iki çeşidi de kansere neden olabilmektedir, dolayısıyla ürün her iki ışına karşı korumalı.Waterproof / Water resistant (suya dayanıklı / suya dirençli):Suda 80 dakika kalındığında waterproof krem koruyucu etkisini devam ettirirken water resistant olanı 40 dakika devam ettirir. Bu yüzden waterproof daha etkilidir.
 
Çocuk güneş ürünleri arasında olan güneş kremleri, nasıl kullanılmalıdır?
 
30 dakikanın üstünde güneşte kalacak çocuğunuza, güneşe çıkmadan 15-30 dakika önce güneş kremi sürmelisiniz. 80 dakikada bir kremi tekrar sürmelisiniz.
Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.