sadsad x
asdasd

CB12 Ağız Bakım Ürünleri

Görünüm: 3 4
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

CB12

Ağız kokusu her birimizin otobüste, takside, metroda ve toplu şekilde yaşadığımız her alanda bir şekilde karşımıza çıkan can sıkıcı bir problem. Ağız kokusu günümüzde medeni toplumlar da dahil olmak üzere oldukça yaygındır. Aynı zamanda sosyal bir incinme sebebidir. Psikolojik problemleri beraberinde getirir. Ağız kokusunun sebep olduğu sosyal problemler biyolojik problemlerden daha fazladır.

Hatta eğer ağız kokusu sosyal bir problem oluşturmasaydı belki de bir hastalık olarak görülmeyecek, tedavisi için gayret sarf edilmeyecekti. Ağız kokusundan şikayet eden bireyler sosyal hayatlarında kendilerine olan güvenlerini kaybedebilirler. Hoş olmayan kokuların kökenindeki sülfürlü gazları saptamak için özel olarak tasarlanmış araçların kullanıldığı bilimsel ve klinik çalışmalar, CB12’nin etkili, güvenli ve dayanıklı olduğunu kanıtlamıştır.

CB12 son derece güvenilir bir üründür, Oslo Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde geliştirilmiştir. Bunun etkisiyle tüm dünyada patentli olan bir üründür. Ağız kokusunu 12 saatlik uzun süreli etkisiyle önleyen bir üründür. CB12, düşük konsantrasyonlarda çinko asetat (%0.3) ve klorheksidin diasetat (%0.025) içeren benzersiz ve patentli bir bileşime sahiptir. Bu bileşenler, ağız kokusunun uzun süreli olarak önlenmesini sağlayan sinerjik bir etki oluşturmaktadır. CB12, benzer ürünlerinin tam tersine bir etkiye sahiptir. Ağzınızda oluşan bakteri ve plakları yok ederek oluşmasını engeller. Diğer ürünlerin bir süreliğine sakladığı kokular için CB12 tam ve kesin çözüm üretir. Bir süre sonra ağız kokunuza neden olan etkileri yok eder. İyi bakteriler ağız hijyeninin mükemmel durumda tutulması için hayati öneme sahiptir; CB12 yalnızca bakterilerin besin partiküllerini, tükürüğü vb. parçalayarak kötü kokulu bileşikler oluşturmalarını önler. Ağızdaki çirkin kokuya kısaca ağız kokusu veya halitosis denir. Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir. Ağız kokusunu patolojik ve fizyolojik olmak üzere iki kısma ayırmak mümkündür.

Fizyolojik Ağız Kokusu: Her sağlıklı birey sabah uyandığında sindirim kanalında biriken gazlar veya dil sırtında üreyen bakterilerin sebep olduğu ağız kokusu ortaya çıkabilir. Dil sırtını fırçalamak ve sürekli olmamak şartıyla çinko içeren ağız gargaraları kullanmak ve sakız çiğnemek bir çözümdür.
Beslenme sonrasında görülen, nefesteki (ağızdaki değil) çirkin koku da fizyolojiktir. Örneğin sarımsak yiyen bir insanın kanına geçen uçucu aromatik bileşikler, dışarı atılır. Kan gazlarının akciğerden atılımının sebep olduğu bu koku bir hastalık değildir. Tedavi gerektirmez.

Patolojik Ağız Kokusu (Gerçek Halitosis): Patolojik halitosisi olan hastalar diş hekimine ağız kokusu şikayetiyle müracaat etmeyebilirler. Ağızlarındaki çirkin kokunun ya farkında değildirler, ya tolere etmektedirler veya kabullenmişlerdir.

Özellikle sinüs ve akciğerlerde oluşan enfeksiyonlar ve iltihaplanmalar ağzınızda hoş olmayan kokulara neden olabilir. Şeker hastalığı cildinizde yara açıcı etkilere neden olabileceği gibi kötü kokulara da sebep olabilir. Böbrek yetmezliği yine vücudunuzda koku etkisi ile kendini hissettirebilir.Karaciğer yetmezliği, Metabolizma bozuklukları teşhisi zor olabilir, zaman zaman ortaya çıkan kötü bir balık kokusu benzeri kokulara neden olabilir.
Açlık, diyet, ağız kuruması, oruçlu olmak (Sıvı gıda eksikliklerinde vücuttaki yağ ve protein çözünmeye başlar, bu metabolizmanın yan ürünleri kötü ağız kokusu olarak yansır). Tüm bu hastalık belirtileri aynı zamanda ağız kokusu ile size bir belirti olabilir. Ağız kokusu bazı hastalıkların göstergesi de olabilir. Ciddi ağız kokuları çekiyorsanız mutlaka doktorunuzla görüşün.

Ağız kokusunun sebeplerinin %87 si ağız boşluğu kaynaklıdır. Bunlardan %51’i dilden, %17'si gingivitisten, %15’i periodontitisten, %17’si bunların karışımından kaynağını alır. Bu tip ağız kokuları kompleks vakalar değildir. Sebep ilk muayenede belli olur. Sorunlu dişeti dokuları göz ile kolayca tespit edilebilir ve kolay tedavi edilir. Hatta bazen kokunun kaynağını hasta kendisi gösterir. CB12 adlı ürünümüz bir ilaç değil tedavi edici bir etkiye sahip değildir. Ağız kokularınızın tedavisi için doktorunuza başvurun. CB12 adlı ürün gün içinde yaşadığınız ağız kokularını giderici etkisi ile bir bir mücadele eder ve sizin iyi hissetmenizi sağlar.

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.