x
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Sırala:
1 2
Sırala:
1 2

Ağrı ve Masaj Kremleri

Ağrı ve masaj kremleri, insan vücudunda ağrılara neden olan bel, boyun, kireçlenme, romatizma gibi birçok rahatsızlığı dindirmek ve vücudun rahatlamasına yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Ağrı ve masaj kremleri, kanın ve vücudumuzda dolaşan sıvının akışını hızlandırarak, merkezi sinir sistemini rahatlatır ve stresten kaynaklanan gerginliği fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da alır.Ağrı ve Masaj kremleri faydalarına bakacak olursak; karın bölgesine yaptığımız masaj; sindirimi kolaylaştırarak, yediğimiz katı maddelerin atıklarının geçişini hızlandırır. Ağrı ve masaj kremleri kullanarak; gevşememize yardımcı olan parasempatik sinir sistemini harekete geçiren ve bizi uyanık tutan sempatik sinir sistemini rahatlatarak daha iyi şekilde uyuyabilirsiniz. Düzenli bir şekilde masaj yaparak, pek çok yönden kendinizi iyi hissedebilirsiniz.
 
Düzenli masaj ile bağışıklık sistemini güçlendirebilir, hazmınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ağrı ve masaj kremleri kullanarak, ağrıların dindirilmesine yardımcı olabilir, stresi hafifletebilirsiniz. Ağrı ve masaj kremleri, özel formülleri sayesinde cilde derinlemesine nüfuz ederek kılcal damarlardaki kan dolaşımının artmasına yardımcı olur.Baş, diz, bel, sırt ve boyun rahatsızlıklarında çarpma, incinme ve burkulma gibi beklenmedik durumlarda kullanılan ağrı ve masaj kremleri, çok çabuk etkisini göstererek rahatlamanızı sağlar.
 
MasajMasaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel yolla tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını arttırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemine masaj denir.
 
Masajın Tarihiİnsanların içgüdüyle yaptığı masaj, kuvvetle muhtemel insanın ortaya çıkmasıyla başlar. Hayvanların birbirilerinin tüylerini temizlemesi, yaralarını yalaması ve insanların ağrıyan yerlerini ovmaları birer masajdır. Tarih boyunca tüm kültürlerde kullanılan masaj, yunanlı hekim Hipokrat tarafından ‘anatripsis’ olarak adlandırılmıştır. Birçok kültürde farklı farklı adlandırılan masaj, Arapça’da elle sıvazlama ya da ovma anlamına gelen masah’tan türemiştir. M.Ö ve M.S dünyanın çeşitli bölgelerinde ve farklı kültürlerde kullanılan masaj, bugün tıbbi tedavi yöntemlerinin bir tamamlayıcısı ve sağlıklı kalmamıza yardımcı olan bir araç olarak nitelendirilir. 
 
Bölgeleri Nelerdir?
 
  • Sırt Bölgesi (Bel, üst sırt ve boyun),
  • Yüz Bölgesi (Çene, ağız, burun, göz çevresi ve alın),
  • Üst Ekstremite (Kol, ön kol ve el),
  • Karın Bölgesi (Karın kasları ve kolon),
  • Alt Ekstremite (Uyluk, bacak ve ayak)
Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.