• Sponsor Ürünler

SPORCU ÜRÜNLERİ 

Sporcu ürünleri, beslenme ritüellerine destek veren ürünler olarak tanımlanan; yağlar, amino grup asitler, proteinler, bazı vitamin, mineral ve karbonhidratlardır. Sporcu ürünleri, tükettiğimiz besinlerin dışında ek destek olarak sıvı yâda hap olarak şekillenen takviyelerdir. Tarih öncesi devirlerde insanların yüksek kalorili besinleri oldukça fazla tüketerek, bunlardan aldıkları enerji ile ağır işler yaptıkları izlenmiştir. Ancak günümüz şartlarında, bu fazla enerjiyi, sadece besinlerden almamız şart değildir. Besin takviyeleri ve özellikle sporcu gıdaları, bilimdeki gelişmeler ile tüketeceğimiz besinleri saflaştırarak çok daha ufak boyutlarda bize sunmaktadır.Gün boyu ağır ve zor işlerle uğraşanların, bağışıklık sistemi zayıf olan ve yoğun tempolu aktivitelerde çalışanların, sporla ilgilenenlerin ihtiyaç duydukları besin miktarı, oldukça fazladır. Ancak bu ihtiyaç duyulan enerjinin hepsini besin yolu ile almak zor olabilir. Bu durumda devreye giren sporcu ürünleri, normal beslenmeye ek olarak besin desteği sağlayabilir.
 
Sporcu ürünleri, enerji düzeyini yükseltir. Bu enerji insana gün içersinde beslenmesine yeterince zaman ayıramaması yüzünden destekleyici bir görev üstlenmektedir. Bazı sporcu ürünleri iyileşmekte olan hastaların tedavisinde kısa zamanlı etkiler sağlayarak, daha çabuk toparlanmalarında alamadıkları enerjiye karşılık destek verir. Ancak narecza; sporcu ürünleri kullanımı ile ilgili herhangi bir tıbbi öneri ve destek vermez. Sporcu ürünleri kullanmadan geçirdiğiniz ve hala sahip olduğunuz bir hastalık var ise (kronikleşmiş rahatsızlıklar) mutlaka bir hekime danışmalısınız. Aynı zamanda narecza tarafından satılan tüm sporcu ürünleri bakanlık onaylıdır.

Sporcu Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Sporcu ürünleri üzerinde mutlaka bir kullanma talimatı yer alır. Sizin ayrıca uyguladığınız bir klinik, diyetisyen programınız varsa, ona uymaya özen gösteriniz. Sporcu ürünleri, sağlıklı insanlara yönelik üretilmiştir. Sporcu ürünlerine başlamadan evvel yine de bir doktora danışmakta fayda vardır. Her bünye aynı tepkiyi vermez, kulaktan dolma bilgilerle denenmesi oldukça yanlıştır ve olumsuz sonuçlarla karşılanabilir.

Sporcu Ürünleri Zararlı mıdır?

Sporcu ürünleri, normal besin düzenimize destek verici ürünlerdir. Elbette normal ve doğal yollarla takviyesiz beslenmek daha doğrudur. Fakat doğal yollar ile tükettiğimiz besinlerde son dönemlerde birden fazla kimyasal madde tehditleri, hormonlaştırma ve genetikle oynanma gündemleri yer aldığı için, besin takviyesinin insanlar için ihtiyaç halini aldığı gözlemlenmiştir. Sporcu ürünleri, besinleri yüksek saflıkta almamızı sağlar. Sporcu ürünleri yetkili bakanlıktan izin alınarak üretilmekte ve ithal edilmektedir. Narecza bakanlık izni olmayan sporcu gıdaları ürünlerinin satışını gerçekleştirmez.
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.